
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
Stock: 358
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10627
Ext.Price$0.10627
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10627 | $0.10627 |
| 10 | $0.09481 | $0.94810 |
| 50 | $0.08458 | $4.22900 |
| 100 | $0.07622 | $7.62200 |
| 500 | $0.06868 | $34.34000 |
| 1000 | $0.06189 | $61.89000 |
| 3000 | $0.05702 | $171.06000 |
| 5000 | $0.05253 | $262.65000 |
